August 3, 2020

Gardens and electricity used by winners

Gardens and electricity used by winners




Amanda Roush won 1st place, Outstanding of the Day – How Does Your Garden Grow at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Ashley Roush won 1st place, Best of Class, Best Overall Vegetable Gardening Project at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Ashton Bowman won 1st place, Best Electricity Exhibit at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Austin Freisthler won 1st place, Best of Class – Natural Resources _ Wildlife at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Bernadette Borchers won 1st Place, Honorable Mention – Family History Treasure Hunt, Beginner at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Carter Klopfenstein won 1st place, Best of Class – Vet Sciences at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Cheyenne Wooddell won 1st place, Honorable Mention – Living History at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Chloe Weigandt won 1st place, Best of Class, Best of Show, Self Determined Other at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos


Gardens and electricity used by winners

Michael Klein won 1st place, Best of Class – Archery Jr. at the 2020 Shelby County Fair.

Courtesy photos

Gardens and electricity used by winners

Gardens and electricity used by winners

Amanda Roush won 1st place, Outstanding of the Day – How Does Your Garden Grow at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Ashley Roush won 1st place, Best of Class, Best Overall Vegetable Gardening Project at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Ashton Bowman won 1st place, Best Electricity Exhibit at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Austin Freisthler won 1st place, Best of Class – Natural Resources _ Wildlife at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Bernadette Borchers won 1st Place, Honorable Mention – Family History Treasure Hunt, Beginner at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Carter Klopfenstein won 1st place, Best of Class – Vet Sciences at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Cheyenne Wooddell won 1st place, Honorable Mention – Living History at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Chloe Weigandt won 1st place, Best of Class, Best of Show, Self Determined Other at the 2020 Shelby County Fair.

Gardens and electricity used by winners

Michael Klein won 1st place, Best of Class – Archery Jr. at the 2020 Shelby County Fair.







Click Here To Read Original Story

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *